Національна Академія Аграрних
наук України
Національний науковий центр
«Інститут механізації та електрифікації
сільського господарства»
тел.
(04571)-31100
08631, Київська область, Васильківський район, смт Глеваха, вул. Вокзальна, 11

Дослідний зразок МЕ-330 на "Агро-2017"

  На "АГРО-2017" ННЦ «ІМЕСГ» представив дослідний зразок мобільного енергетичного засобу МЕЗ-330.
Це спільна розробка ПАТ «АвтоКрАЗ» та ННЦ «ІМЕСГ».
МЕЗ-330 призначений для виконання сільськогосподарських операцій з внесення мінеральних і органічних добрив, обробітку грунту, сівби, захисту рослин, транспортних операцій тощо.
МЕЗ-330 розроблено на базі автомобільного шасі КрАЗ-6322, який обладнаний  двигуном потужністю – 243 (330) кВт (к.с.), має масу – 11700 кг, колісну формулу – 6×6, максимальну швидкість руху – 80 км/год. На раму шасі є можливість встановлювати місткості з технологічним матеріалом (масою до 11 т).
В конструкції МЕЗ передбачено централізовану систему контролю тиску в шинах коліс, що дозволяє знижувати тиск під час виконання сільськогосподарських операцій в полі (0,8-1,0 атм.) та збільшувати його до рекомендованих на транспортних переїздах (3,5-5 атм.), а також регулювати його в процесі виконання технологічної операції по мірі зменшення технологічного матеріалу. Для забезпечення робочої швидкості (5-15 км/год) МЕЗ-330 під час виконання технологічних операцій на полі, він має 5 передач.
На МЕЗ-330 встановлено начіпний пристрій, який дає можливість агрегатувати всі існуючі начіпні та причіпні сільськогосподарські машини без змін в їх конструкції. Сільськогосподарські машини, які будуть встановлюватись на раму МЕЗ будуть на 30 % дешевшими у порівнянні з причіпними аналогами.  
Використання МЕЗ-330 на виконані технологічних операцій з внесення технологічних матеріалів дає можливість у двічі зменшити витрати на виконання згаданих операцій у порівнянні з машинно-тракторними агрегатами аналогічного призначення за рахунок використання прямоточної схеми внесення та більшої продуктивності.