Національна Академія Аграрних
наук України
Національний науковий центр
«Інститут механізації та електрифікації
сільського господарства»
тел.
(04571)-31100
08631, Київська область, Васильківський район, смт Глеваха, вул. Вокзальна, 11

Інститут сьогодні

Національний науковий центр “Інститут механізації та електрифікації сільського господарства” Національної академії аграрних наук України, колектив якого завжди прагнув і прагне оригінально вирішувати складні науково-технічні проблеми, інколи випереджаючи навіть час, прагне бути на вістрі наукового пошуку.

Наша наукова установа була започаткована у 1930 році. Інститут з перших років свого існування мав органічний зв'язок з сільськогосподарським виробництвом, запорукою цьому було те, що до складу його вченої ради входили передовики виробництва, зокрема, відома трактористка Паша Ангеліна. Інститут блискавично реагував на запити виробництва  як з питань ефективного використання техніки вітчизняного та імпортного виробництва, підтримання її у роботоздатному стані, так і створення нової техніки. Техніку завжди створювали під конкретний завод, з врахуванням його техніко-технологічного оснащення. Окрім виконання своїх профільних завдань Інститут завжди співпрацював у суміжних галузях. Наприклад, у 1937-1938 роках вітродвигун Д-3 УНДІМ, розроблений Перлі С.Б., успішно застосовувався на дрейфуючій станції Північний полюс-1, де керівником експедиції був відомий радянський полярник Папанін І.Д.

На всіх етапах розвитку сільськогосподарського виробництва колектив Інституту успішно вирішував проблеми, які ставило життя перед агроінженерною наукою. 
Сучасні умови розвитку Інституту характеризуються жорсткою конкуренцією на ринку продукції науково-технічного забезпечення агропромислового виробництва, де активну позицію займають зарубіжні, але не науково-дослідні установи чи університети, а фірми-виробники техніки.
Тому колектив Інституту прагне максимально інтегруватись у своїй діяльності із вітчизняними заводами-виробниками техніки, технологічними науково-дослідними установами НААН та вітчизняними університетами. Ми глибоко переконані, що тільки об’єднавши зусилля виробництва, науки та освіти, при відповідному державному лобіюванні, можна буде досягти успіху у боротьбі за відповідні сегменти вітчизняного та зарубіжних ринків технологій та технічних засобів для агропромислового виробництва. 
Особливого посилення потребують науково-дослідні роботи у напрямі розширення використання електроенергії у мобільних агрегатах, автоматизації та комп’ютеризації як стаціонарних, так і мобільних технологічних процесів, зменшення питомих енерговитрат. Потребує прискорення формування наукових основ енергетичної автономізації агропромислового виробництва.
Колектив Інституту завжди характеризувався високим професійним рівнем, збалансованим складом, високим творчим рівнем і наполегливою робото здатністю. Тому ми  переконані у позитивному результаті.
Запрошую Вас більш детально ознайомитись з нашим Інститутом. Сподіваємось на взаєморозуміння і плідну співпрацю.
                                        
Директор Національного наукового центру “Інститут механізації та електрифікації сільського господарства”, 
академік Національної академії аграрних наук України, заслужений діяч науки і техніки України
Валерій Адамчук