Національна Академія Аграрних
наук України
Національний науковий центр
«Інститут механізації та електрифікації
сільського господарства»
тел.
(04571)-31100
08631, Київська область, Васильківський район, смт Глеваха, вул. Вокзальна, 11

Науково-практичний семінар «Інноваційно-інформаційне забезпечення проведення весняно-польових робіт фермерськими господарствами Київщини в поточному році»

14 березня 2019 року в ННЦ «ІМЕСГ» відбувся науково-практичний семінар «Інноваційно-інформаційне забезпечення проведення весняно-польових робіт фермерськими господарствами Київщини в поточному році».     
Учасниками семінару були представники органів влади, керівники та спеціалісти фермерських господарств агропромислового комплексу Київської області, приватні підприємці, наукові працівники. 
Семінар відкрив академік НААН України, директор ННЦ «ІМЕСГ» Адамчук В. В., підбивши підсумки за 2018 рік і ознайомивши учасників семінару з плануванням роботи Науково-консультаційного центру з механізації виробництва картоплі та овочів у господарствах Київської області на 2019 рік. 
Представник Інститут картоплярства НААН України ознайомив учасників з інноваційними розробками, зокрема з новими сортами картоплі установи.  Голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Київської області Чубук О. І. окреслив проблеми зазначених підприємців України та Київської області, зокрема, і дав позитивну оцінку державній підтримці фермерів. Генеральний директор НВК «Роста», д.т.н. Тарасенко В. В. ознайомив учасників семінару з новинками в галузі виробництва машин для овочівництва. Галай В. С., інженер-конструктор із розробки і впровадження нових зразків техніки ТОВ «АЗ ТЕХ Україна», представив нові зразки техніки в області захисту посівів вогневою обробкою і точною культивацією в органічному землеробстві. Представник ТОВ «Бейо Україна» Дмитришин А. Б. ознайомив учасників семінару з новими голландськими сортами овочевих культур. 
Наукові співробітники ННЦ «ІМЕСГ» – к.т.н. Борис А. М. і к.т.н. Савченко І. Ф. познайомили учасників семінару з передовою технологією вологонакопичення та застосування засобів точного землеробства в органічному виробництві; Третяк В. М., к.т.н. (ННЦ «ІМЕСГ») – з мобільною технікою для фермерських господарств. 
Під час семінару був проведений телеміст через Skype-зв'язок з Ізраїлем, а саме з Рубінштейном Ф. Ф., який надав надзвичайно цікаву інформацію для учасників семінару щодо досвіду розроблення тепличних господарств в Ізраїлі, а також показав приклад впровадження їх у Казахстані. 
Лисанюк В. Г., заст. директора ННЦ «ІМЕСГ» підсумував роботу семінару й окреслив основні напрями інтенсифікації виробництва картоплі та овочів в Україні. 
Семінар був надзвичайно цікавим і ґрунтовним як для науковців, так і для пересічних громадян – учасників семінару.