Національна Академія Аграрних
наук України
Національний науковий центр
«Інститут механізації та електрифікації
сільського господарства»
тел.
(04571)-31100
08631, Київська область, Васильківський район, смт Глеваха, вул. Вокзальна, 11

ННЦ “ІМЕСГ” спільно з машинобудівними підприємствами створює техніку на нових засадах

Протягом останніх років ННЦ “ІМЕСГ” постійно модернізує принципи формування тематики наукових досліджень та організації їх проведення з метою підвищення інноваційної привабливості отриманих результатів.

Одним із основних принципів формування, наприклад, тематики прикладних досліджень стало визначення споживачів наукової продукції ще на етапі затвердження тематичного плану та відповідне залучення зазначених споживачів до матеріальної підтримки як наукових досліджень, так і науково-дослідних робіт. Такий підхід широко зараз використовується у Центрі при створенні новітніх технічних засобів для агропромислового виробництва, які створюються у тісній співпраці з машинобудівними підприємствами. Тобто вчені ведуть наукові дослідження, розробляють нові технічні засоби їх робочі органи, а виготовлення дослідних зразків за свої кошти здійснюють заводи, які в перспективі мають серійно виготовляти зазначені технічні засоби та їх робочі органи. В цілому досягається скорочення строків постановки продукції на виробництво, здешевлення вартості робіт, при цьому нова техніка створюється з врахуванням техніко-технологічних особливостей підприємства, яке буде здійснювати її серійне виробництво. За такими принципами вже вибудована робота Центру з більш ніж двадцятьма заводами.

От і на минулому тижні директор ННЦ “ІМЕСГ” академік В.В. Адамчук і завідувач відділу доктор технічних наук Вожик Ю.Г . з робочим візитом перебували на Публічному акціонерному товаристві “БОГУСЛАВСЬКА СІЛЬГОСПТЕХНІКА”, яке широко відоме як на вітчизняному, так і на зарубіжних ринках своїми конкурентоздатними обприскувачами, технічними засобами для внесення рідких мінеральних добрив тощо.

В процесі візиту вчені мали зустріч з Головою правління Публічного акціонерного товариства “БОГУСЛАВСЬКА СІЛЬГОСПТЕХНІКА” П.М. Гавриленком та співробітниками конструкторського підрозділу. Були обговорені результати досліджень Центру щодо створення новітніх технічних засобів для агрохімічного обслуговування агропромислового виробництва, які виконуються у відповідності до договору про співпрацю, і намічені шляхи подальшого їх продовження.