Національна Академія Аграрних
наук України
Національний науковий центр
«Інститут механізації та електрифікації
сільського господарства»
тел.
(04571)-31100
08631, Київська область, Васильківський район, смт Глеваха, вул. Вокзальна, 11

Інститут в період 1981-1990 роки

Разом з Інститутом кормів було розроблено технологію і технічні засоби для збирання, подрібнення і зберігання зерна кукурудзи у вологому стані. Ці розро-бки у 1989 р. відзначені Премією Ради Міністрів СРСР. Лауреатами її стали співробітники Інституту Тудель М.В., Кифоренко В.І. та Єсепчук М.І.
На початку 80-х років в Інституті досліджено та обґрунтовано параметри технічних засобів для післязбиральної обробки врожаю. Результати досліджень передані заводу «Вібросепаратор», який налагодив серійний випуск сімейства вібровідцентрових сепараторів типу БЦС продуктивністю від 25 до 100 т/год. Ці розробки захищені майже 50 патентами (в т.ч. і за кордоном) та авторськими свідоцтвами на винаходи. Інститут і зараз плідно співпрацює з ВАТ «Вібросепаратор» зі створення технічних засобів для післязбиральної обробки врожаю.
У цей же період був впроваджений на Рязанському заводі ВКПО підпресовувач стеблових матеріалів до потужного пресового обладнання.
Колективом Інституту розроблено та впроваджено у виробництво сімейство ярусних плугів ПНЯ-4-40, ПНЯ-6-40 зі змінними робочими органами до тракторів класу 3 і 5 та машини для безвідвального обробітку і глибокого розпушування грунту ПЩН-2,5, ЩП-3-70 та ЯР-70.