Національна Академія Аграрних
наук України
Національний науковий центр
«Інститут механізації та електрифікації
сільського господарства»
тел.
(04571)-31100
08631, Київська область, Васильківський район, смт Глеваха, вул. Вокзальна, 11

Перші національні консультації з розроблення секторальних та крос-секторальних експортних стратегій

        В період 5-8 червня 2018 р. Міністерством економічного розвитку і торгівлі  та Міжнародним  центром торгівлі (Німеччина) проведено Перші національні консультації з розроблення секторальних та крос-секторальних експортних стратегій.
Місце проведення готель «Алфавіто» м. Київ. Консультації проходили паралельно протягом чотирьох днів у 8 секціях.
5-6 червня працювала секція машинобудування, в роботі якої прийняли участь 27 представників підприємств машинобудування, наукових установ, закладів вищої освіти, Мінекономрозвитку та двох асоціацій.
Модераторами були спеціалісти Міжнародного торгового центру (Німеччина) Альберто Амурго та Пол Бакер, які запропонували алгоритм обговорення проблем створення інноваційної експортноспроможної продукції і виходу на зовнішні ринки.
Як виявилось у процесі дискусій підприємства різних галузей мають однакові проблеми створення та освоєння виробництва інноваційної продукції: брак обігових коштів, висока вартість кредитів, продаж і купівля валюти, державна підтримка участі у виставках-ярмарках, митно-тарифне регулювання, логістика, сертифікації, відтік висококваліфікованих кадрів, низький рівень підготовки спеціалістів і працівників масових професій.
За результатами консультації буде розроблено Першу редакцію експортної стратегії і надіслано учасникам засідання для ознайомлення та зауважень.
Наступний етап консультації відбудеться у вересні 2018 р. після аналізу зауважень та пропозицій до проекту секторальних експортних стратегій.