Національна Академія Аграрних
наук України
Національний науковий центр
«Інститут механізації та електрифікації
сільського господарства»
тел.
(04571)-31100
08631, Київська область, Васильківський район, смт Глеваха, вул. Вокзальна, 11

Виставки "Зернові технології", "Agro Animal Show” та "Фрукти. Овочі. Логістика"

Співробітники відділу НТЗ виробництва біоенергетичних культур та овочів взяли участь у міжнародному семінарі «Енергетичні культури від вирощування до використання. Зарубіжний і вітчизняний досвід». Організаторами семінару в рамках пілотного проекту «Forbio» в Україні виступили Біоенергетична асоціація України, НТЦ «Біомаса» та ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок». Співробітники відділу взяли активну участь у обговоренні змістовних доповідей колег із Німеччини, Італії, Польщі та України. Зокрема, піднімались питання вирощування біоенергетичних культур на забруднених територіях за кордоном з метою виносу залишків важких металів та інших забруднюючих речовин із ґрунту кореневими системами рослин. У цьому процесі надземна частина біоенергетичних рослин розглядалась як комерційна сировина, з якої можна отримувати прибуток, використовуючи її на енергетичні потреби.  У рамках семінару корпорація «Укртепло» познайомила з вітчизняним досвідом вирощування верби енергетичної на плантаціях розмноження та промисловій плантації. Співробітниками НТЦ «Біомаса» продемонстровані перспективи використання енергетичних культур для виробництва теплової та електричної енергій в Україні.

Степаненко С.П., зав. відділу перспективних технологій і технічних засобів для збирання, обробки та зберігання врожаю зернових і олійних культур, відвідав експозиції 15 стендів виробників сучасної зерносушильної техніки. Серед них: «Деметра», «Апекс», GSI, BONFANTI, Grain Handler, «Бриг», KMZ INDUSTRIES (ПАТ «Карлівський машинобудівний завод»), Preco Ltd, «Лубнимаш» (приватне підприємство), Маловисківський завод сушильного та елеваторного обладнання, СОКОЛ (Завод елеваторного обладнання) і т. д. Прийняв участь у перегляді «Презентація технологічних інновацій зернових сушарок 2018» від компанії BONFANTI (Італія), в якій представлена новинка – застосування в сушарці після сушильної секції камери відлежування, що дає можливість вирівнювання вологості зернової маси, а також удосконалення автоматичної системи керування зерносушаркою. Також американською компанією “Grain Handler” була показана нова форма підвідних і відвідних коробів – трикутна, що зменшує навантаження зернового стовпа на конструкцію сушарки, а також презентовані зерносушарки великої продуктивності – 100–190 пл. т/год. У конструкції теплогенератора для сушарки «Лубнимаш» представлено систему гвинтового спалення твердих відходів сільськогосподарського виробництва, яка забезпечує стабільну температуру агента сушіння на протязі всієї роботи теплогенератора. Виставка «Зернові технології» в цьому році була представлена багатьма вітчизняними та закордонними фірмами, які виготовляють технічні засоби для післязбиральної обробки зерна. Так загалом 35–40% усіх фірм запропонувало техніку для очищення, сортування та сушіння зерна, причому технічні засоби – продуктивністю від 1 до 100 т/год. З’явилось також понад 50–60% нових фірм з різних регіонів України (Харків, Кропивницький, Миколаїв, Оріхів, Одеса), Білорусі (м. Борисов), які почали займатися технічними засобами для очищення та транспортування зернових матеріалів.Проведені зустрічі з різними представниками відповідних фірм: ТОВ «ОЛИС», ТОВ «Оріхівсільмаш», ТОВ «НВП «АЕРОМЕХ», ПАТ «Вібросепаратор», ВАТ Борисовський завод «Металіст» та багато інших. Технічні засоби для очищення зернових сумішей були представлені решітними, повітряними та повітряно-решітними сепараторами (за принципом дії плоскопаралельного руху решітних станів з одночасним впливом на матеріал повітряного потоку), а також вібровідцентровими сепараторами (за принципом сукупної дії вібрацій і обертання у відцентровому полі з одночасним впливом на матеріал повітряного потоку).

Космацький П. В., с.н.с., к.т.н., відділ моделювання та  забезпечення роботоздатності техніки в АПВ, взяв участь у семінарі «Комплексна діагностика для агропромислової галузі у випробувальній лабораторії «АГРОГЕН НОВО». Як виявилось, експонувалась діагностика з якості зерна, а не діагностика техніки. На цьому семінарі, в основному, мова йшла про організацію діагностичних заходів у одній конкретній компанії, фактично робилась її реклама, і не обговорювалися методи діагностування якості зерна і прилади. Відвідав й інші семінари, наприклад, науково-практичний семінар «Особливості технології вирощування соняшнику та кукурудзи в різних кліматичних зонах України». На жаль, техніка в технологіях не висвітлювалась. Семінар стосувався лише засобів захисту рослин.

Литвинюк Л. К., науковий співробітник відділу механізації обробітку ґрунту та сівби сільськогосподарських культур, взяв участь у семінарі «Особливості технології вирощування соняшнику та кукурудзи в різних кліматичних зонах України». Організатор – «Всеукраїнський науковий інститут селекції» (ВНІС), м. Харків.Продемонстровано насіння 11 гібридів соняшнику врожаю 2017 року. Серед них: ультраранні (2), ранньостиглі (8) та середньоранній. Ціни – стандартні, в межах 133–2300 грн/п. о., екстра – 1400–2600 грн/п. о. Насіння соняшнику інкрустоване (фунгіциди: карбендазим та метаксил-М, мікродобрива, стимулятор росту, полімерний барвник) та запаковане в паперові 3-шарові мішки по 1 п. о. (1 п. о. насіння гібридів соняшнику – 150000 насінин). Обробка інсектицидами – на замовлення за додаткову плату.Продемонстровано насіння 9 гібридів кукурудзи врожаю 2017 року: середньоранніх – 2 (ФАО 210–250), середньостиглих – 7 (ФАО 280–370). Вартість усіх гібридів – 1650 грн./п .о. (1 п. о. – 80000 насінин). Вітчизняні гібриди пристосовані до клімату України та недорогі.Семінар був платний – 250 грн, інформації немає. По сої позитивним є її переробка на корм, яка полягає в тому, що після декількох механічних і теплових операцій (за температури 100–105 С) та охолодження кінцеві продукти фасують у АГ-Беги і відправляють на ферми, де тварини повністю їх поїдають. 

Вожик Ю.Г., зав. відділу НТЗ застосування добрив та засобів захисту рослин, взяв участь у роботі конференції «Мікробний батл за урожай в умовах посухи. Зернобобові, технічні та овочеві культури» на виставці «Зернові технології». На конференції презентувалися останні досягнення фірми "Агрітема" в галузі мікробіології, зокрема для умов посухи: - Агрібактер (інокулянт двокомпонентний для нанесення на насіння сої, ініціює масове утворення продуктивних азотфіксуючих бульбочок, наноситься на насіння за 90 днів до сівби); - Біобактер (для тієї ж мети, наноситься на насіння за 7 днів до сівби);- Різофікс (для тієї ж мети, наноситься на насіння в день сівби);- Агрібактер+Райс (комбінований препарат для сої); - Біобустплюс (для тієї ж мети, комбінація двох бактерій); - Різофікс R (інокулянт для люцерни); - Агрібактер Горох (інокулянт для гороху);- Біобуст Ліквід (стимулятор росту для ріпаку); - RАЙС ПІ (біодобриво для різних культур); - Престоп (біофунгіцид); - Грінстіт (біодобриво для умов посухи). Також була презентована система G3-100DS для нанесення протруйників та інокулянтів на різні типи насіння (зернових, бобових культур, льону, кукурудзи та сої). Її недолік – може наносити тільки рідкі препарати, а більшість з них знаходиться у вигляді суспензій.