Національна Академія Аграрних
наук України
Національний науковий центр
«Інститут механізації та електрифікації
сільського господарства»
тел.
(04571)-31100
08631, Київська область, Васильківський район, смт Глеваха, вул. Вокзальна, 11

Семінар: «Нормативно-технологічні аспекти органічного виробництва овочів в Україні»

14 грудня 2017 року в ННЦ «ІМЕСГ» проведено науково-практичний семінар на тему: «Нормативно-технологічні аспекти органічного виробництва овочів в Україні».
Організатор семінару: Науково-консультаційний центр з механізованого виробництва картоплі та овочів в господарствах Київської області, що функціонує на базі ННЦ «ІМЕСГ».
У роботі семінару взяли участь близько 50 учасників – керівників та спеціалістів фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств, керівники та спеціалісти підприємств сільськогосподарського машинобудування, сертифікації виробництва, вчені наукових установ НААН та НУБіП України.
Відкрили роботу семінару директор департаменту агропромислового розвитку Київської ОДА Шупик С.М. та голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Київської області Чубук О.І. З доповідями виступили науковці ННЦ «Інституту землеробства НААН», Інституту картоплярства НААН України, ННЦ «ІМЕСГ», спеціалісти ТОВ «Органік Стандарт», керівники підприємств НВК «Роста», ТОВ «Полив-сервіс», ТОВ «А3 ТЕХ Україна», АФ «Юніверсал Моторз Груп» та інші.
У змістовному виступі представника ТОВ «Органік Стандарт» Пасацької В.С. висвітлено аспекти набуття статусу сертифікованого виробника органічної продукції. Директор ТОВ «А3 ТЕХ Україна» Мінц М.Л. доповів про технічні засоби для обробітку ґрунту і боротьби з бур’янами, які обладнані автоматичною системою підрулювання, генеральний директор НВК «Роста» Тарасенко В.В. висвітлив нові методи механізованих технологій вирощування овочевих культур в органічному землеробстві.
Науковці ННЦ «ІМЕСГ» надали інформацію про результати досліджень щодо створення технічних засобів для механізації технологічних операцій виробництва органічної продукції в овочівництві – від підготовки грунту та насіннєвого матеріалу до збирання овочевих культур.
Завідувач відділу виробництва, зберігання та переробки Інституту картоплярства НААН України Купріянова Т.М. проінформувала про вирощування перспективних сортів картоплі в Київській області за органічною системою землеробства. Доктор с-г. наук Літвінов Д.В. (ННЦ «Інститут землеробства НААН») висвітлив аспекти раціонального формування сівозмін.
Виступи аграріїв стосувались практичних результатів, ефективних методів і прийомів виробництва продукції овочі