Національна Академія Аграрних
наук України
Національний науковий центр
«Інститут механізації та електрифікації
сільського господарства»
тел.
(04571)-31100
08631, Київська область, Васильківський район, смт Глеваха, вул. Вокзальна, 11

Науково-практичний семінар з питань механізованих технологій виробництва овочів і картоплі в фермерських господарствах Київської області

    4 липня 2017 року в Національному науковому центрі «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» відбувся науково-практичний семінар з питань механізованих технологій виробництва овочів і картоплі в фермерських господарствах Київської області .      На семінарі були присутні наукові працівники, спеціалісти агропромислового комплексу, виробники овочевої продукції та картоплі.
    На семінарі із вступним словом і доповіддю виступив  директор ННЦ «ІМЕСГ», академік НААН України Адамчук В.В.  Він розповів про перспективні  розробки науковців інституту в галузі механізації сільського господарства.
   Директор Департаменту  агропромислового розвитку Київської обласної  державної адміністрації, Шупик С.М.  висвітлив загальний стан справ з механізацією вирощування та збирання овочів і картоплі в господарствах Київської області.    Начальник відділу агропромислового розвитку Васильківського району Київської області Веремейчик В.П. зосередив свій виступ на  стані справ і проблемах з механізованим вирощуванням овочів і картоплі в фермерських господарства району.
    Цікавою інформацією із присутніми поділися голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Київської області  Чубук О.І.
    Про сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, як гарантів успіху в овочівництві, картоплярстві та садівництві вів мову заступник голови Асоціації фермерів Васильківського р-ну Степаненко П.С.
   Старший науковий співробітник  ННЦ «ІМЕСГ», кандидат технічних наук Савченко І.Ф. розповів про розробки інституту в галузі механізації овочівництва, зокрема ті, що впроваджені в дослідному господарстві інституту  в с. Оленівка Васильківського району.    Велику зацікавленість слухачів викликав виступ генерального директора науково-виробничого комплексу «РОСТА» (м. Мелітополь) Тарасенка В.В., який  присвятив свій виступ новій технології і машинам для координатного вирощування овочів  та інших с/г культур.
    Свої співдоповіді з питань поливу  і прикореневого внесення розчинів біостимуляторів  при координатному вирощуванні виклали директор фірми «ПРОполивcom»   Філіпов Д.М.    і   голова  ТОВ НВК «ПалітраАгро» Костюк М.В.
    Заступник директора "Інституту картоплярства НААН України" Олійник Т.М.  розповіла про особливості  виробництва картоплі в фермерських господарствах Київщини  і останні досягнення  інституту в галузі картоплярства.    Значний інтерес учасників семінару викликала  велика виставка перспективних розробок ННЦ «ІМЕСГ», в тому числі засобів механізації для овочівництва  і картоплярства, а також машин, які широко перевірені у виробництві.
    Академік Адамчук В.В. коментував особливості виставленої техніки  і вів жваву дискусію з учасниками семінару.
    Зокрема, були представлені  дослідні зразки овочевої пневматичної сівалки точного висіву «Селена-6» і її 3-х рядкової модифікації виготовлені в ПАТ «Ельворті», в створенні якої приймають участь ННЦ «ІМЕСГ» та  "Інститут овочівництва і баштанництва НААН України". Були представлені також універсальна розсадосадильна машина МР-2, комплекс машин для роздільного збирання столових коренеплодів (очисник головок коренеплодів ОГК-1,4, копач  коренебульбоплодів КРК-2, комбайн універсальний для збирання коренебульбоплодів КНК-2).    Були представлені трактори: з біопаливним двигуном (бензин, пропан-бутан), електротрактор, трактор КИЙ з додатковим модулем.
    Цікава розмова директора ННЦ «ІМЕСГ» із учасниками семінару відбулася біля трактора-автомобіля КРАЗ з 5-ти корпусним плугом.
    Великий набір машин власної розробки представив НВК «РОСТА» з яким ННЦ «ІМЕСГ» налагоджує тісні зв’язки. Був представлений широкий набір машин і пристосувань малої механізації для приватних землевласників, а також тракторна овочева сівалка і картоплекопач вібраційно-грохотний КВГ-0,5.